Zapytaj
o rozwiązania AXIS

Termografia

Mając na uwadze niezwykle istotny aspekt, jakim jest w obecnym czasie kontrola temperatury ciała osób wchodzących do budynków firm i instytucji chcielibyśmy przedstawić niezawodny system do pomiaru ciepła. Proponowane rozwiązanie daje możliwość wykonania pomiaru w sposób bezobsługowy, z dużą dokładnością i wydajnością. Oferta skierowana jest do każdego rodzaju przedsiębiorstwa, szpitali, szkół, placówek publicznych oraz dla tych którzy cenią sobie bezpieczeństwo.
uniq
Detekcja oraz punktowy
odczyt temperatury
uniq
Strefowy alarm
temperaturowy
uniq
Palety
izotermiczne
uniq
Obraz wysokiej
jakości

Termografia

Pomiar temperatury z kącika oka w czasie rzeczywistym. * zgodnie z zaleceniami
Wykrywalność temperatury obiektu w zakresie od -40°C do 550°C (od -40°F do 1022°F).
Możliwa jest integracja z systemami RCP (Rejestracja Czasu Pracy) i dostępu ( bramki, kołowrotki, wejścia itp.).
Możliwość uzyskania podstawowych informacji statystycznych z wykonanych pomiarów.
*W celu uzyskania pomiaru o największej dokładności wskazane jest, aby osoba, której mierzona jest temperatura, zatrzymała się w odległości około 1,5 m na około 2 sekundy. Pomiar temperatury kolejnej osoby także powinien odbyć się po około 2 sekundach.
summary image
Opis

AXIS Q2901-E to kamera typu „bullet”, przeznaczona do pracy na zewnątrz pomieszczeń i w trudnych warunkach pogodowych. Posiada wbudowany ogrzewacz szybki. Dodatkową ochronę kamery zapewnia funkcja wykrywania wstrząsów, która wysyła alarm do pracowników obsługi w przypadku prób wandalizmu.

System Thermal Detector jest programem desktopowym, współpracującym z wysokiej jakości kamerą termowizyjną Q2901-E firmy AXIS. System pracuje w środowisku Windows w wersji 7 i nowszej i posiada prosty, intuicyjny interfejs w języku polskim, niewymagający wysokich kwalifikacji w obsłudze urządzeń komputerowych.

Podsumowując, czego potrzebujesz aby poczuć się bezpiecznie:
  • Kamera Q2901-E
  • Aplikacja Kontur IT – Thermal Detector / Aplikacja HTC- grekkom.com
  • Komputer z Windowsem w wersji 7 lub nowszej
  • Ekran, monitor/TV
  • Licencja pod soft AXIS – Axis Camera Station (Opcjonalnie)
Case study
Referencje

Zastosowanie termowizyjnych kamer sieciowych Axis w połączeniu z filozofią Kaizen pozwoliło nam zoptymalizować procesy operacyjne dzięki kontroli personelu w punktach wyjścia. Przegląd ten zapobiega kradzieżom o małej lub dużej wartości, które w momencie inwentaryzacji sumują się do dużych wartości, co przekłada się na straty. Udało nam się zredukować ponad 10. 000 roboczogodzin niepotrzebnych inspekcji, co przyniosło oszczędności w personelu ochrony do 100 tys. USD rocznie i pozwoliło uniknąć bezproduktywnej pracy na kwotę 1 mln USD rocznie.

Dokumentacja techniczna

Materiały do pobrania: AXISQ2901-ETemperatureAlarmCamera-User Manual
Materiały do pobrania: AXISQ2901-ETemperatureAlarmCamera-Installation Guide
Materiały do pobrania: How to assign an IP address and access your device-User Manual
Materiały do pobrania: THERMAL DETECTOR Systemu Pomiaru Temperatury

Warning: preg_replace(): Compilation failed: escape sequence is invalid in character class at offset 11 in /home/zatorski/domains/aid.ab.pl/public_html/axis-communications/wp-content/themes/basetheme/lib/Utils.php on line 13